Savon Sanomat etsii haastateltavaa

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :angel: :clap: :crazy: :eh: :problem: :shh: :shifty: :sick: :silent: :think: :thumbdown: :thumbup: :wave: :wtf:

BBCode on Käytössä
[img] on käytössä
[url] on käytössä
Hymiöt ovat käytössä

Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Savon Sanomat etsii haastateltavaa

Re: Savon Sanomat etsii haastateltavaa

Kirjoittaja Aaac » 24.02.2011 00:08

Tähän löytyikin jo haastateltavia. Kiitos teille! Ilmoitelkaa sitten, milloin juttu tulee ulos.

Savon Sanomat etsii haastateltavaa

Kirjoittaja Aaac » 22.02.2011 13:24

Kartettujen sähköpostiin tuli tällainen viesti. Veljesseuralla on lukijoita myös Pohjois-Savosta, joten ilmoittautukaa haastateltaviksi joko tässä ketjussa tai yksityisviestillä minulle, niin laitan tietoa eteenpäin toimittajalle.
Hei,

Kävin sivuillanne ja kysynkin, löytyisikö Pohjois-Savosta haastateltava/haastateltavia, jotka ovat olleet jonkin uskonnollisen yhteisön pihdeissä.

Haluaisin kirjoittaa tarinan, jossa kuvataan, miten yhteisö tai uskonto vaikeutti ihmisen normaalia arkielämää ja sosiaalisia suhteita. Mikä johti yhteissöön ja mikä irtautumiseen?

Mieluiten tietenkin haastattelisin ihmistä omilla kasvoillaan, sillä se on aina vakuuttavampaa ja vaikuttavampaa. Mutta luonnollisesti, tarina voidaan kertoa nimettömänäkin.

Savon Sanomat ilmestyy Pohjois-Savossa, mutta teemme yhteistyötä Karjalaisen, Etelä-Suomen Sanomien ja Keskisuomalaisen kanssa. Jutusta riippuen, tarina voi tulla julkaistuksi myös niissä.

Ylös