JT-tutkimus

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :angel: :clap: :crazy: :eh: :problem: :shh: :shifty: :sick: :silent: :think: :thumbdown: :thumbup: :wave: :wtf:

BBCode on Käytössä
[img] on käytössä
[url] on käytössä
Hymiöt ovat käytössä

Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: JT-tutkimus

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja Tutkimus » 22.04.2012 12:13

Tiedoksenne, että tutkimus on nyt saatu siihen vaiheeseen, että uusia vastauksia ei enää oteta vastaan. Tulokset on analysoitu ja rnsimmäinen versio raportista on valmis. Selvityksen alla on, miten se voidaan julkaista tämän sivuston kautta. Sitä odotellessa, voit saada pyydettäessä oman version raportista sähköpostin kautta. Raportti on 18 sivuinen .pdf dokumentti. Sähköpostiosoite, johon voit lähettää pyyntösi näkyy tässä ketun avausviestissä.

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja SuurinBabylon » 18.04.2012 01:41

Virhe tai ei, tutkimusmateriaali lienee jo kerätty. Jäämme mielenkiinnolla odottamaan tuloksia.

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja Tutkimus » 17.04.2012 22:59

Kyselyssä yksi virheellinen kysymys.

Yhdessä kohtaa ei ole vaihtoehtona:

Edelleen mukana, enkä harkitse eroa.

Vaihtoehtona on vain esim. Edelleen mukana ja harkitsen eroa.

Johdattelevat kysymykset ovat muutenkin aina huonoja.

Kuitenkin on hienoa, että tietoa kerätään täältäkin palstalta!!!

_________________________________________________________

Olen erotettu
Olen itse jättänyt eroilmoituksen seurakuntaan
Olen jäänyt pois, ilman että minua on erotettu
Olen jättänyt eroilmoituksen ainoastaan maistraattiin
Harkitsen jättäväni järjestön
Olen vielä mukana, enkä harkitse toistaiseksi eroa

Eli mitä tarkoitat puuttuvalla vaihtoehdolla? Yllä nävyvät esitetyt kysymykset.

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja Vieras » 17.04.2012 15:27

Tutkimus kirjoitti:Väliaikatietona kerrottakoon, että nyt on jo yli 100 henkilöä osallistunut tutkimukseen, joka on vielä auki. Kiitos osallistumisesta! Mikäli et vielä ole osallistunut, niin vielä ehtii!

http://kysy.oamk.fi/zef7/player/?q=3572-kadeb27c

Kyselyssä yksi virheellinen kysymys.

Yhdessä kohtaa ei ole vaihtoehtona:

Edelleen mukana, enkä harkitse eroa.

Vaihtoehtona on vain esim. Edelleen mukana ja harkitsen eroa.

Johdattelevat kysymykset ovat muutenkin aina huonoja.

Kuitenkin on hienoa, että tietoa kerätään täältäkin palstalta!!!

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja Tutkimus » 15.04.2012 23:28

Väliaikatietona kerrottakoon, että nyt on jo yli 100 henkilöä osallistunut tutkimukseen, joka on vielä auki. Kiitos osallistumisesta! Mikäli et vielä ole osallistunut, niin vielä ehtii!

http://kysy.oamk.fi/zef7/player/?q=3572-kadeb27c

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja SuurinBabylon » 15.04.2012 23:26

JarkkeParkkeBabylon5 kirjoitti:Tämä oli helppo tehdä.
Komppaan. :)

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja YksinäinenSusi » 15.04.2012 18:00

Tämä oli helppo tehdä, en ole aikaisemmin osallistunutkaan, mutta pistin nyt tämmöisen sisään.

Re: JT-tutkimus

Kirjoittaja Vieras » 15.04.2012 14:35

Näitä erilaisia "tutkimuksia" on tosiaan ollut, mutta galluptyyppinen profilointitutkimus saattaa olla jopa ihan mielenkiintoinen. Tilastoja, niistähän se VT-seurakin tykkää. :D

JT-tutkimus

Kirjoittaja Tutkimus » 15.04.2012 13:16

Tervehdys!

Löydettyäni tämän foorumin, ajattelin lähestyä teitä kaikkia yhteisen viestin välityksellä ja pyytää osallistumaan laatimaani tutkimukseen, joka liittyy meidän itsekunkin taipaleeseen JT-järjestöössä, sieltä pois aina nykyhetkeen saakka.

Kaikki vastaaminen tapahtuu 100% anonyymisti ja mitään tunnistetietoja ei pyydetä keneltäkään. Näin ollen kenenkään antamia vastauksia ei voi liittää kehenkään henkilöön, Alussa olevat taustatiedot ovat sitä varten, että pystyn niiden avulla ottamaan erilaisia raportteja ja hakemaan sekä yhtäläisyyksiä että eroavaisuuksia vastaajaryhmien välillä (esim ikäjakauma tai maakunta),
...
Kun saan riittävästi vastauksia, niin julkaisen yhteenvetona tuloksia myös tämän foorumin kautta. Teen kysleytutkimuksen aivan harrastuspohjalta ilman mitään muuta vakavampaa tarkoitusperää.

Pääset osallistumaan kyselytutkimukseen alla olevan linkin kautta:

http://kysy.oamk.fi/zef7/player/?q=3572-kadeb27c

Jos tulee kysyttävää tai kommentoitavaa, niin laita kommenttia sähköpostiini.
antero.saarenpaa@yahoo.com

Toivon runsasta osaanottoa!
-Antero Saarenpää

Ylös