Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :angel: :clap: :crazy: :eh: :problem: :shh: :shifty: :sick: :silent: :think: :thumbdown: :thumbup: :wave: :wtf:

BBCode on Käytössä
[img] on käytössä
[url] on käytössä
Hymiöt ovat käytössä

Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Re: Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Kirjoittaja Vieras » 31.08.2012 21:33

ex jt:t uskossa kirjoitti:Siellä oli tytöntylleröitä,kova äänistä jutustelua,karseeta musaa ja kaljatölkkejä,jotka lensivät pitkin pihaa.
Vauhti on aika hyvin kohdillaan Jt-nuorilla ja seuraa löytyy vaikka joka viikonlopun bileisiin. Kyseessä lienee erinomainen ajankäyttö, joka on Jehovan mieleen.

Re: Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Kirjoittaja SuurinBabylon » 31.08.2012 01:31

"Onko nykyään kenttäpalveluskokoukset perjantai-lauantai välisenä yönä klo 01.00?Ennen ne olivat lauantaina klo 10."
Mahtaa olla nyt todistajalla huono omatunto. Ei siksi että hän on aiheuttanut häiriötä, vaan siksi että hän on tuottanut huonoa mainetta Järjestölle.

Re: Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Kirjoittaja Mag Mell » 31.08.2012 00:42

ex jt:t uskossa kirjoitti:Mutta nyt jo toistamiseen lyhyen ajan sisällä he päättivät pitää viikonloppubileet.Siellä oli tytöntylleröitä,kova äänistä jutustelua,karseeta musaa ja kaljatölkkejä,jotka lensivät pitkin pihaa.
Ihan normimenoa. :wink:

Re: Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Kirjoittaja KN » 30.08.2012 11:05

ex jt:t uskossa kirjoitti: Välillä nämä "pojat" lähtevät salkku kainalossa joko valtsukunnan salille tai laahustamaan omakotialuueelle tunniksi tekemään sen "pakollisen".
Kuulostaa aivan minulta
ex jt:t uskossa kirjoitti: Mutta nyt jo toistamiseen lyhyen ajan sisällä he päättivät pitää viikonloppubileet.Siellä oli tytöntylleröitä,kova äänistä jutustelua,karseeta musaa ja kaljatölkkejä,jotka lensivät pitkin pihaa.
Kuulostaa nuorelta minulta ja jos nurmikolta olisi löytynyt myös kortsuja, olisi vastavuus ollut 100%
ex jt:t uskossa kirjoitti: Muistutin heitä seuraavana päivänä viestillä:"Onko nykyään kenttäpalveluskokoukset perjantai-lauantai välisenä yönä klo 01.00?Ennen ne olivat lauantaina klo 10."
"Väkijuoma,remunpitäjä".
Pyydä päästä seuraavalla kerralla mukaan, varsinkin jos ne "tytöntylleröt"olivat nättejä.

KN

Kenttäpalveluskokous klo 01.00

Kirjoittaja ex jt:t uskossa » 30.08.2012 10:02

Yläkerrassamme asuu pari jt-nuorimiestä.Jotain ikäluokkaa 20-30.Vaikea arvioida koska minun iässäni kaikki alle 40 vuotiaat näyttävät kakaroilta.
Välillä nämä "pojat" lähtevät salkku kainalossa joko valtsukunnan salille tai laahustamaan omakotialuueelle tunniksi tekemään sen "pakollisen".
Mutta nyt jo toistamiseen lyhyen ajan sisällä he päättivät pitää viikonloppubileet.Siellä oli tytöntylleröitä,kova äänistä jutustelua,karseeta musaa ja kaljatölkkejä,jotka lensivät pitkin pihaa.
Muistutin heitä seuraavana päivänä viestillä:"Onko nykyään kenttäpalveluskokoukset perjantai-lauantai välisenä yönä klo 01.00?Ennen ne olivat lauantaina klo 10."
"Väkijuoma,remunpitäjä".

Ylös