organisoituako

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :angel: :clap: :crazy: :eh: :problem: :shh: :shifty: :sick: :silent: :think: :thumbdown: :thumbup: :wave: :wtf:

BBCode on Käytössä
[img] on käytössä
[url] on käytössä
Hymiöt ovat käytössä

Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: organisoituako

Re: organisoituako

Kirjoittaja Vieras » 29.05.2012 10:37

Jarkke kirjoitti
" luopiot on maailmanlaajuisesti järjestetty sabotoimaan järjestöä "
Raamatussahan se kerrottiin jo parituhatta vee sitten,
ei toi mikään uusi keksintö ole :D
1.Joh 5:
19 Me tiedämme olevamme Jumalasta, mutta koko maailma on paholaisen vallassa...
.
http://www.watchtower.org/fi/raamattu/1 ... er_005.htm

Re: organisoituako

Kirjoittaja Vieras » 29.05.2012 09:27

"Jotkut jt-pomot ajattelevat, että luopiot on maailmanlaajuisesti järjestetty sabotoimaan järjestöä "

-Meikäläinen epäilee että tarkoitus on tarjota jt:lle helppo selitys ja syy ohittaa entisten todistajien kysymykset

Re: organisoituako

Kirjoittaja Markku Meilo » 29.05.2012 04:46

JarkkeParkkeBabylon5 kirjoitti:Jotkut jt-pomot ajattelevat, että luopiot on maailmanlaajuisesti järjestetty sabotoimaan järjestöä kirjoituksillaan. Että luopio-johto
olisi amerikassa.
Ja kun Leinonen toistaa asiaa, niin jäsenistö uskoo.
Voisikohan tämä olla eräänlainen tunnustus jt-pomoiltakin, että luopioiden kirjoitukset ovat varteenotettavia, koska ne olisi ihan "ohjattu" jt-pomojen mielestä murentamaan järjestön taisteluhenkeä.
Tottahan toki, hätä on melkoinen kun on taisteltava esimerkiksi omaa kirjallista materiaaliaan vastaan.

organisoituako

Kirjoittaja YksinäinenSusi » 29.05.2012 00:10

Jotkut jt-pomot ajattelevat, että luopiot on maailmanlaajuisesti järjestetty sabotoimaan järjestöä kirjoituksillaan. Että luopio-johto
olisi amerikassa.

Voisikohan tämä olla eräänlainen tunnustus jt-pomoiltakin, että luopioiden kirjoitukset ovat varteenotettavia, koska ne olisi ihan "ohjattu" jt-pomojen mielestä murentamaan järjestön taisteluhenkeä.

Ja koska tämä toimii, niin jt-pomot hädissään rukoilevat, että Jehova antaisi järjestölle ykseyttä.
Mutta ykseys ei tule siten että sitä kauhalla kaadetaan jt-jäseniin, eikä vaatimalla, vaan rakkaudesta.

Ja koska useimmat jt:t on lapsena jo peloteltu Jehovan hirveydellä, niin rakkaus ei ole sydämessä jt-jäsenillä, vaan todellisuudessa ns.rakkauden hunnun takana sydämessä onkin palava,patoutunut viha Jehovaa kohtaan.

Sydän onkin todellisuudessa vihaa ja kostoa täynnä,odottaa vain purkautumistaan,20-25vuotta kerääntynyttä ahdistavaa,raskasta vihaa.

Vai rakastiko joku lapsena aidosti Jehovaa, vai pelkäsikö oikeasti?

Ylös