Taas pitää raahautua konventtiin...tuskaa!

Yleistä keskustelua Jehovan todistajista.

Valvoja: Moderaattorit

Vieras

Taas pitää raahautua konventtiin...tuskaa!

Viesti Kirjoittaja Vieras »

Olispa jo heinäkuu ja konventit takanapäin. VT peukaloruuvissa olevana taas pitää mennä sinne ja varsinkin kun tuo parempi puolisko pitää sitä ehdottomana hienona juhlana... in my ar*e.

Ääri mielipiteitä höystettynä väritetyillä tosiasioilla ja 2nd und 3rd raamatunpaikka täyttymyksillä, joiden epämääräinen sisältö keksitään Brooklynin eturauhaisvaivaisten vanhusten äänestyksellä.

En tiedä itkeäkkö vai nauraakko katsomossa... taidan tehdä kuten ennenkin, istun muka kuuntelevana ja annan ajatusteni harhailla jossain terveellisemmässä =)
Mag Mell
Viestit: 541
Liittynyt: 10.04.2009 17:10

Re: Taas pitää raahautua konventtiin...tuskaa!

Viesti Kirjoittaja Mag Mell »

Osanotto.

Ja samaan hengenvetoon on pakko todeta (eikä edes mitenkään in-your-face -hengessä), miten jaksaakin joka juhannus olla aina yhtä kivaa se, ettei enää koskaan tarvitse raahautua lähellekään mitään konventtia! :D Äkkiseltään ajattelisi, että himmenee ajan kanssa se hohto tästäkin, vaan ei, ei ainakaan vielä. :D

Mutta jos sinne konventtiin kuitenkin joutuu, niin oman kokemukseni mukaan etenkin iltapäiväohjelman aikaan oli varsin passeli ottaa pienet ettoneet niin, että on olevinaan syventynyt tutkimaan raamattuaan jostain todella mielenkiintoisesta kohdasta, siis katse alaspäin luotuna. Ei äkkiseltään huomaa kovinkaan moni, ovatko silmät auki vai kiinni.
Sitten voi tietysti esittää, etenkin yläkatsomossa, että voi äkillisen huonosti kehnon ilmanvaihdon takia, tai kun on liian kuuma. Kyllä sillä varjolla aina yhden iltapäiväohjelman skippaa. Pakko päästä ulos raittiiseen ilmaan, ettei pyörry, juu nou.
Tai vatsanväänteitä? Ruokamyrkytys? Sehän voi jopa vaatia vuodelepoa (hotellissa). :wink:

Mitäs muuta... No, kyytiläiset voi ystävällisesti tiputtaa lähelle sisäänkäyntiä, ja uhrautua yksin viemään auto parkkiin johonkin kauemmaksi. Ja kuinka ollakaan, akuutti parkkitilan puute iski, ja joutui viemään auton tooosi kauaksi, ja sitten ei enää löytänyt istumapaikkaansa/kehdannut ohjelman aikana häiritä muita tulemalla paikalleen istumaan.

Olisko näistä yhtään apua? :wink:
With oblivion's obscuration fill my senses to the brim,
make me taste obliteration, in this dimness let me dim.
Avatar
Johanneksen poika
Viestit: 3702
Liittynyt: 29.04.2007 13:49
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Taas pitää raahautua konventtiin...tuskaa!

Viesti Kirjoittaja Johanneksen poika »

Vieras kirjoitti:En tiedä itkeäkkö vai nauraakko katsomossa
On muitakin vaihtoehtoja kuin nuo kaksi, itkeä tai nauraa. Jos sinulla on Android-puhelin, lataa siihen mainio Sanajahti-peli ja pelaa sitä. Tunti kaksi vierähtää ennen kuin huomaatkaan.

https://play.google.com/store/apps/deta ... aTIuZmkiXQ..

Jos sinulla on iPhone, sille löytyy vastaava peli Applen sovelluskaupasta.

Pieni varoituksen sana: Tämä peli on erittäin koukuttava ja hyvä. Voi olla, että se vie mennessään myös konventin jälkeen. :?
Vieras

Re: Taas pitää raahautua konventtiin...tuskaa!

Viesti Kirjoittaja Vieras »

Silmäilin juuri konventtiohjelmaa ja mielenkiintoiselta vaikuttaa. Pitääpä lähteä uutta valoa saamaan. Huomenissa siis.

Ehkä jaksan täällä jopa vähän purkautua konventin jälkitunnelmista huomenna...
Vastaa Viestiin