Sivu 1/1

kiiltokuvapinta rikki

Lähetetty: 13.09.2009 20:06
Kirjoittaja Vieras
Lahkolainen Williams käyttäytyi huonosti tennispelissä New yorkissa.

Hän oli ensin särkenyt mailansa, sitten syyttänyt pelituomaria väärästä ratkaisusta ja tällöin FST:n sportrutanin mukaan jopa lausunut tappouhkauksen.

Lahkolaisen velvollisuus toimia kiiltokuvapintaisena lahkon mainosmiehenä särkyi. Osoittaa, että vartiotornissa kehuttu hyvä käytös ei perustu sen kummempaan kuin hallittuun näyttelemiseen, joka ei siis nyt häviön uhatessa ollutkaan enää hallittavissa.

kysymyksenä on että kuinka rivitodistaja, sälekaihdinasentaja jehovan armosta, rangaistaisiin, jos tv näyttäisi hänen raivostuvan ja selostaja selventäsi että nyt se sanoi tappavansa tuomarin ?

Re: kiiltokuvapinta rikki

Lähetetty: 13.09.2009 21:00
Kirjoittaja Vieras
SVT (ruåts. teksti-tv) kertoo tarkemmin tuon uhkauksen toteuttamistavasta. Williams siis jos voisi, tunkisi tennispallon tuon tuomarin kurkusta alas niin että tämä kuolisi siihen.

Tennis on engl. gentlemannien peli, käytösrikkomukset on erikseen ja erityisen tarkasti kielletty.

Voisiko tuosta sitten laskea leikkiä että hillityn gentlemannin ulkokuoren alla asui kuitenkin saatanan vallassa oleva tuomari ja...williamsin tuomio siis muuten paikallaan, mutta.... ?

Re: kiiltokuvapinta rikki

Lähetetty: 16.09.2009 23:53
Kirjoittaja sinner74
Onko Williams satavarmasti lahkolainen?

Jos on, mitä yksittäisen lahkolaisen, joka esiintyy julkisuudessa tenniksenpelaajana, tekeminen kuuluu tälle palstalle?

Re: kiiltokuvapinta rikki

Lähetetty: 17.09.2009 10:16
Kirjoittaja Vieras
Ymmärrän että aloittaja ei ole pohtinut ottaa esille tennistä liikuntalajina, vaan lähestynyt jehovantodistajuutta konkreettisen tapauksen kautta ja palauttaa mahdollisesti tunnettu henkilö mieleen laji maitsemalla.

Williamssi on keronut muun muassa että välttää "seurakuntansa ulkopuolista seuraa" taikka mitä sanoja hän nyt sitten englannin kielellään kätyttikään, joista jt ymmärtää kuitenkin mistä on kysymys.

Käsittääkseni Williams on julkisuuden henkilö jonka tekemisiä julkisuudessa on muutoinkin oikeus käsitellä, tietenkin palsta voi sen täällä kieltää.

Ilmeisesti kysyjä tarkoittaa, että kirjoittajien pitäisi pysyä enemmän asialinjalla, siteerata lahkojulkaisuja ja kommentoida ?

Re: kiiltokuvapinta rikki

Lähetetty: 17.09.2009 11:36
Kirjoittaja Aaac
Williamsin tennissiskoksia ei ole kastettu, vaan heidän äitinsä on jehovantodistaja. Serena ja Venus muistavat usein kiittää Jehovaa voitostaan.