Sivu 1/1

Syyriasta

Lähetetty: 30.09.2015 14:14
Kirjoittaja Kulkuri
Hjälpkällan.se -foorumilla pohdittu että miksei jw.org uutisoi Syyriasta. Syy olisi, ettei ole vielä ensimmäistäkään todistaja-pakolaista, joka antaisi kirjoittamisaiheen, ja kertoa kuinka seura / todistajat auttavat pakolaisia

Re: Syyriasta

Lähetetty: 30.09.2015 14:28
Kirjoittaja Veli-Hopea
Oliko se nyt niin että Jeppulat on bannattu Syyriassa?

Re: Syyriasta

Lähetetty: 04.10.2015 03:26
Kirjoittaja Markku Meilo
Veli-Hopea kirjoitti:Oliko se nyt niin että Jeppulat on bannattu Syyriassa?
Se on niin, että tiukemman linjan muslimiyhteisössä kannattaa tyrkätä torille JW.ORG -kärry vasta siinä vaiheessa kun ei keksi elämälleen mitään muuta käyttöä. Syyria ei ole yb-listattu.

Re: Syyriasta

Lähetetty: 04.10.2015 18:59
Kirjoittaja Verilettu
Niin, eikös muslimille yleensäkin kääntyminen tarkoita kuoleman tuomiota? Islamista ei koskaan käännytä pois, eikä siihen käännytä vaan siihen palataan takaisin. Tjsp.

Re: Syyriasta

Lähetetty: 04.10.2015 19:34
Kirjoittaja Markku Meilo
Verilettu kirjoitti:Niin, eikös muslimille yleensäkin kääntyminen tarkoita kuoleman tuomiota? Islamista ei koskaan käännytä pois, eikä siihen käännytä vaan siihen palataan takaisin. Tjsp.
Joo, siinä ovat samoilla linjoilla kuin kilpaileva kultti JW.ORG.