Videon lataajan mukaan Anthony "tight pants" Morris III naurattaa tässä porukkaa Gilead-koulussa vuonna 2009. Tonyn tarinasta voisi vetää johtopäätöksen että hallintoelimen jäsen pitää väkivaltaista itsepuolustusta ihan ok keinona tietyissä tilanteissa.
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 03.06.2016 18:21
Kirjoittaja Vieraas
Tony kirjoitti:Videon lataajan mukaan Anthony "tight pants" Morris III naurattaa tässä porukkaa Gilead-koulussa vuonna 2009. Tonyn tarinasta voisi vetää johtopäätöksen että hallintoelimen jäsen pitää väkivaltaista itsepuolustusta ihan ok keinona tietyissä tilanteissa.
Amerikkalaisessa kulttuurissa väkivalta näyttää aina kelpaavan hyväksi läpäksi ja sopii sikäli hyvin Jehovan todistajien anekdootteihin. Jos vastaava heitto koskisi yhtään millään tavalla seksiä, niin syntyisipä salissa epämukava hiljaisuus.
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 03.06.2016 21:19
Kirjoittaja Misled
Tony "kung fu" Norris eiku Morris.
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 03.06.2016 21:35
Kirjoittaja YksinäinenSusi
Siis, kyllähän Jeesuskin suuttui, ajoi kaikki kauppiaat pois temppelistä.
Jeesustahan sitä pitää jäljitellä. Siinä mielessä väkivalta on oikein sopivaa ... ainakin temppelissä ollessa, jos näin fundamentalilaisittain asiaa sovelletaan.
Matteus 21:
12 "Jeesus meni temppeliin ja ajoi kaikki myyjät ja ostajat sieltä ulos. Hän kaatoi rahanvaihtajien pöydät ja kyyhkysenmyyjien jakkarat"-
13 ja sanoi heille: "On kirjoitettu: 'Minun huoneeni on oleva rukouksen huone.' Mutta te teette siitä rosvojen luolan."
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 05.06.2016 22:48
Kirjoittaja Polyester
Vieraas kirjoitti:Jos vastaava heitto koskisi yhtään millään tavalla seksiä, niin syntyisipä salissa epämukava hiljaisuus.
"...joo siinä ois mun vanha persoonallisuus voinu tulla esiin, oisin vetäny crackhoromuijalta hameen korviin ja tökänny hallintoelimen sisään..." Tuota ei pelasteta millään akrobaattitempulla Amerikassa, jossa uimahousut eivät saa pullottaa mutta konepistoolin saa ostaa supermarketista.
Morris on kyllä olemukseltaan vastenmielisin hallintoelimen jäsen, Lett kummallisin.
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 06.06.2016 16:51
Kirjoittaja Vieras
Joo ei muuta kuin turpiin vaan ja onnea!terveisin veljenne bud spencer ja terence hill
Tony Norris näyttää olevan painija. Että mistä tämä "kung fu"?
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 06.06.2016 21:02
Kirjoittaja Pro et contra
Anthony Morris III;n "vanha persoonallisuus" liittyy Vietnamiin ja siellä käytyyn sotaan, hän on tuon sodan veteraani joka on sittemmin "takonnut miekkansa auranteriksi ja keihäänsä vesuriksi", tosin voi sillä vesurillakin ( viinivesoin ) itsepuolustusta harjoittaa ennaltaehkäisevänä pelotteena.
Re: Anthony Morris III hassuttelee
Lähetetty: 06.06.2016 23:07
Kirjoittaja Vieraas
Pro et contra kirjoitti:Anthony Morris III;n "vanha persoonallisuus" liittyy Vietnamiin ja siellä käytyyn sotaan, hän on tuon sodan veteraani joka on sittemmin "takonnut miekkansa auranteriksi ja keihäänsä vesuriksi", tosin voi sillä vesurillakin ( viinivesoin ) itsepuolustusta harjoittaa ennaltaehkäisevänä pelotteena.
Anthonyhan toimi sairaalan apupojan hommissa 12 neliökilometrin kokoisessa tukikohdassa. Ei varsinaisesti rambona vihollisia niittänyt siis. Sotaveteraani tietysti noin teknisesti.