Sivu 1/1

Yliopisto ja todistajat

Lähetetty: 27.11.2017 16:34
Kirjoittaja uskollinenidiootti
Olen huomannut ex todistajana, että korkeakoulu on pannassa. Vain "maailman parasta koulutusta" saa vain järjestön kautta. "tällaista ei saa mistään muualta"; rakennus(puolet saleista päin helvettiä jotta sai 2 päivän pikasalihankkeen paikallislehteen), puhe- sekä elekieliopetus, yms.

Kun itse sain tilaa ajatella vihdoinkin "aikuisena henkisesti", en ymmärtänyt miksi sitä pitää pelätä koska suurin osa esim Saksalaisista Betelissä ketkä suunnittelevat toimistot ovat tippainssejä.

Tömäsin yhteen maailmalliseen työssäkäyvään normaaliin ihmiseen joka vapaa-aikana käy yliopistoa, ja hän kiteytti hyvin korkeakoulun(tietämättä historiaani): Hän käy yliopistoa siksi, että ymmärtää ajatella laajemmin kuin vain yhdestä näkökulmasta koska tutkimus vaatii vähintään 4 eri lähdettä, ja silti senkin jälkeen täytyy ymmärtää mistä puhutaan jotta voi tehdä johtopäätöksen toisille ja ennenkaikkea itselle.

Ja paras loppuun: "vaikka hän kävisi koko elämästä yliopistoa, ei hänestä tulisi 2.0 henkilöä" :D
Joten miksi karttaa tietoa? :think:

Re: Yliopisto ja todistajat

Lähetetty: 27.11.2017 16:39
Kirjoittaja Weathertop
Kuva

Re: Yliopisto ja todistajat

Lähetetty: 27.11.2017 16:45
Kirjoittaja uskollinenidiootti
Tuossahan on vastaus kaikkeen

Re: Yliopisto ja todistajat

Lähetetty: 27.11.2017 16:46
Kirjoittaja uskollinenidiootti
Olen jutellut tuon kanssa, olen siis sukua julkkikselle.
Tapasimme ulkomailla

Re: Yliopisto ja todistajat

Lähetetty: 27.11.2017 16:46
Kirjoittaja uskollinenidiootti
Itävaltalainen ex uimari

Re: Yliopisto ja todistajat

Lähetetty: 28.11.2017 01:35
Kirjoittaja Markku Meilo
uskollinenidiootti kirjoitti:Hän käy yliopistoa siksi, että ymmärtää ajatella laajemmin kuin vain yhdestä näkökulmasta koska tutkimus vaatii vähintään 4 eri lähdettä...
JW.ORG tarjoaa merkittävästi suuremman määrän Vt-kirjallisuusviittteitä ja jos kaivelee salin kirjastosta sekä on onnekas, niin Russelin ja Rutherfordin tuotanto siihen päälle.
...ja silti senkin jälkeen täytyy ymmärtää mistä puhutaan jotta voi tehdä johtopäätöksen toisille ja ennenkaikkea itselle.
Jehovantoistajan ei tarvitse ymmärtää, eikä kantaa vastuuta puhumisistaan, pyhä henki on takapiruna ja laittaa oikeat totuuden sanat suuhun.
Ja paras loppuun: "vaikka hän kävisi koko elämästä yliopistoa, ei hänestä tulisi 2.0 henkilöä" :D
Joten miksi karttaa tietoa? :think:
Yliopistossa opiskelu on kuin ampuisi itseään päähän, miksi kukaan haluaisi sellaista.