Tony kirjoitti: Jehovan todistajien edustaja piti todennäköisenä, että harmagedon tulee viidenkymmenen vuoden sisällä.
Vaikka harmiksen odottelu ei ole viisasta, niin on ainakin ovelampaa odotella sitä vasta 50 vuoden sisällä. Se on jo niin pitkä aika että ihmiset unohtaa, mitä kaveri on ennustellut.
Natsi-jt-täti taas teki sen virheen että odotteli harmista aina muutaman vuoden kuluttua, jopa parin vuoden. No tämä tällainen vähensi tietenkin hänen uskottavuuttaan ihmisten silmissä, kun ihmiset muistavat ennustuksensa.
Tuolla viron kaverilla on ainakin se järki tossa hommassa.
Toisaalta viron kaverikin mielellään odottaa harmista omana elinaikanaan, kuten kaikki muutkin profetoimisen lahjan omaavat, eihän sitä muuten voisi tarpeeksi motivoitua tekemään niinkin paljon uskontonsa eteen ilmaistyötä kuin mitä jt tekee.
Ihmisellä on oikeus yksilönä - määrätä oma kohtalonsa.