Meinaatko, että demareiden on tuloksellisempaa panna kapuloita rattaisiin oppositiosta esim. uhkaamalla AY-liikkeen järjestämillä milloin laittomilla ja milloin laillisilla lakoilla?ryhdistäytynyt kirjoitti:Olisi todellinen ihme, jos demarit lähtisivät leikkaajahallituksen takuumieheksi AY-liikkeen käsiä sitomaan. Antaa porvarien leikata nyt sydämensä kyllyydestä, sillä sitä on takavuosina puhuttu suu vaahdossa.Occamin partaveitsi kirjoitti:
Ehkä hallituksen syntymiseen tarvitaan demareita.
Maahanmuutosta ja kehitysavusta voidaan leikata rapiat 500-miljoonaa. EU jäsenmaksuista ei montaa euroa saada alennusta. 2-4 Miljardia leikataan aivan palveluista ja tuista ja siitähän se itku repeää, kun aivan tavallisten perussuomalaisten etuihin kosketaan.
"leikkaajat" saivat sellaisen valtakirjat, että luulisi suomalaisten hyväksyvän etujen/tilipussin ohentumisen ja palvelujen heikentymisen.
Voiphan se tosiaan olla niin nii.