Ex-Jehovantodistajuus ja erilaisuus

Yleistä keskustelua Jehovan todistajista.

Valvoja: Moderaattorit

Witless
Viestit: 1477
Liittynyt: 04.05.2007 00:06
Paikkakunta: Helsinki

Ex-Jehovantodistajuus ja erilaisuus

Viesti Kirjoittaja Witless »

Siitä huolimatta että joudun kohta kielletyksi tältä palstalta, kerron mitä täällä tapahtuu jos on eri mieltä muiden exien kanssa. Tässä esimerkki:

Jätettäis nää haistattelut sitten muualle ihan suosiolla vaikka sensuroituja olikin

"vaikka sensuroituja olikin"

eli edes ***** ei sovi tälle palstalle, jos ei satu kuulumaan "sisäpiiriin". Kaikki jotka esittävät viralliisesta linjasta poikkeavia mielipiteitä ovat "jehovia",aivan kuten H20ssa.
If you think you understand quantum theory, you don't understand quantum theory.
- Richard Feynman
Ninth
Viestit: 295
Liittynyt: 25.05.2007 23:00

Re: Ex-Jehovantodistajuus ja erilaisuus

Viesti Kirjoittaja Ninth »

Witless kirjoitti:Jätettäis nää haistattelut sitten muualle ihan suosiolla vaikka sensuroituja olikin

"vaikka sensuroituja olikin"

eli edes ***** ei sovi tälle palstalle, jos ei satu kuulumaan "sisäpiiriin". Kaikki jotka esittävät viralliisesta linjasta poikkeavia mielipiteitä ovat "jehovia",aivan kuten H20ssa.
No kai nyt jos se haistattelu kohdistuu suoraan johonkin toiseen käyttäjään.

Meikää alkaa oikeasti vähän huolestuttaa tuo vainoharhailusi, vaikken sinua tunnekaan.
Jaakob
Viestit: 707
Liittynyt: 28.04.2007 14:43

Re: Ex-Jehovantodistajuus ja erilaisuus

Viesti Kirjoittaja Jaakob »

Witless kirjoitti:kerron mitä täällä tapahtuu jos on eri mieltä muiden exien kanssa.
Eri mieltä saa olla täysin vapaasti ja sen saa myös ilmaista kunhan käyttäytyy suht fiksusti. Toisille käyttäjille haistattelu jne. ei kuitenkaan ole fiksua käytöstä ja johtaa ennen pitkää banneihin. Sillä ei ole mitään tekemistä foorumin aiheen kanssa vaan sama tapahtuu kaikilla foorumeilla, aiheesta riippumatta.

Kukaan ei tykkää trolleista.
Religion was created when the first conman met the first fool
-Mark Twain
Vastaa Viestiin