entiset todistajat ja reiki

Yleistä keskustelua Jehovan todistajista.

Valvoja: Moderaattorit

härkä67
Viestit: 2
Liittynyt: 25.08.2007 22:47

entiset todistajat ja reiki

Viesti Kirjoittaja härkä67 »

Olen juuri löytänyt nämä sivut. Minut erotettiin 20 vuotta sitten. Minua kiinnostaisi tietää, löytyykö ketään henkilöä, joka olisi käynyt reiki-kurssin tai muuten kiinnostunut reikistä. Haluaisin kommentteja asiasta.
Wonderman
Viestit: 156
Liittynyt: 01.08.2007 09:57

Re: entiset todistajat ja reiki

Viesti Kirjoittaja Wonderman »

härkä67 kirjoitti:Olen juuri löytänyt nämä sivut. Minut erotettiin 20 vuotta sitten. Minua kiinnostaisi tietää, löytyykö ketään henkilöä, joka olisi käynyt reiki-kurssin tai muuten kiinnostunut reikistä. Haluaisin kommentteja asiasta.
Energiahoitoja tarkoittanet ? mitä olen netistä lukenut tästä huuhaa vaihtoehtoisesta hoitomuodosta niin on aikalailla samanlaista huuhaata kuin esimerkiksi homeopatia. En tiedä onko täällä oikein sellaisia jotka tuosta olisi oikeasti kiinostunut.
Jakke
Viestit: 1843
Liittynyt: 28.04.2007 18:23
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Jakke »

Kerropas mitä se tällainen reiki-hommeli on. Mie oon kuullu tuon nimen, mut en tiiä mitä se tarkoittaa.

Niin ja lämpimästi tervetuloa palstalle!
How's your Jesus Christ been hangin'? -Tori Amos
Markku Meilo
Viestit: 13450
Liittynyt: 24.04.2007 10:28

Viesti Kirjoittaja Markku Meilo »

Se, että on erotettu pari vuosikymmentä sitten Vt-seurasta, liittyy kiinteästi palstan aihepiiriin. Se, että on kiinnostunut jostain nimeltä mainitusta uskomushoidosta, ei liity palstan aihepiiriin lainkaan.
Pyrkimykseni olkoon kaikkia miellyttävän keskusteluilmapiirin luominen.
Lukittu