Tähän ketjuun hyviä ja huonoja ehdotuksia, kiiteltäväksi ja kritisoitavaksi. Jotta Veikko osaa sitten puheissaan varautua ja varoitella.
Teemaa ei taida olla vielä edes lyöty lukkoon?
Milloin ja missä tapahtuu? Jatketaanko lintsille?
Liukumäki ja ilmapalloja, joista lapsien täytyy kieltäytyä?
Samat vanhat sloganit julisteisiin?
Mielestäni mediaa eikä edes JT ihmisiä paljon kiinnosta YK kytkökset, vanhat oppimuutokset, eikä netti sivujen mainostus... ja ainakin kaikki kerkeää unohtua konventin aikana,luulisin
Jaetaanko jotain lehtisiä, karkkeja yms?
Sitten omaan ideaani: käteeni sattui vanha opus, josta keksin... "Järjestetyt suorittamaan SEURAN tahto" - lehtinen, jota jaettaisiin vain todistajille. Ja jos ei ole rohkeutta ottaa käteen, niin näkyville sähköpostiosoite, josta voi tilata kyseisen lehtisen.
Tämä voisi olla vaikka taitettu A4, jossa sisällä, "yli sen mitä on kirjoitettu" käskyjä ja lyhyitä kysymyksiä, joihin seura ei pysty vastaamaan, ehkä pari raamatunpaikkaa, ja nettiosoitteita, joissa lisätietoa/vastaus kysymykseen. Ehkä jopa pari hömppätorni vitsiä, tai joku älytön sarjakuva.
En usko että tuosta mikään bestselleriä tulee, joten 50 kappaleen painos kotiprintterillä voisi riittää, lisäksi olisi kiva tietää monta sähköposti-yhteyden ottoa tulee. Eli onko mielenosoituksilla vaikutuksia vai ei? ja kuinka hyvin veikon varoittelut tehoavat...?
Kiitos etukäteen kommenteista, kritiikistä ja muista ideoista?